Radiotelefon CB radio powinien być tak zamontowany aby kierowca miał łatwy dostęp do
niego. Dolna cześć obudowy powinna być odsłonięta ponieważ w radiotelefonach właśnie w dolnej części obudowy znajduje się głośnik. Dobrze aby radiotelefon był zamontowany w miejscu gdzie nie będzie się „rzucał” w oczy. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kradzieży. Należy znaleźć miejsce na uchwyt do mikrofonu dzięki czemu nie będzie się nam on plątał pod nogami.
W przypadku gdy radio cb mocno zabudujemy w kokpit samochodu aby poprawić jakość odsłuchu możemy dokupić i podłączyć zewnętrzny dodatkowy głośnik i zamontować go w dogodnym miejscu. Każdy samochodowy radiotelefon posiada z tyłu obudowy gniazdo mini- jack do podłączenia takiego dodatkowego głośnika.
Montując antenę należy trzymać się następujących zasad:
* Podstawa anteny musi mieć kontakt elektryczny z karoserią samochodu (z masą)
* Antena powinna być zamontowana pionowo.
* W przypadku montażu w dachu warto wzmocnić miejsce montażu dodatkowym kawałkiem blachy aby siły działające na antenę podczas jazdy nie odkształciły dachu.
* Miejsce montażu po całej operacji należy zabezpieczyć przed korozją używając środków dostępnych w handlu.
W przypadku gdy montujemy antenę na samochodzie ciężarowym warto zwrócić uwagę z czego wykonany jest spojler dachowy. Jeżeli w jego konstrukcji występują elementy metalowe (wsporniki) lepiej antenę zamontować z dala od nich np. na lusterku bocznym.
Jeżeli spojler dachowy wykonany jest w pełni z tworzywa lub włókna szklanego antenę możemy z powodzeniem zamontować na dachu. Aby antena pracowała poprawnie należy zadbać aby promiennik był ustawiony pionowo co można zrealizować po przez przewiercenie spojlera (otwór 3-5 mm) i przełożenie przez powstały otwór promiennika (bata). Dzięki temu antena pracuje poprawnie i jednocześnie jest ukryta przed oczami ciekawskich.